Skip to content

Biżuteria
Alternatywna

Wzory

Praktycznie każdy z przedstawionych poniżej przykładowych wzorów występuje w wielu rozmiarach i zastosowaniach. Z elementów tych można zbudować zestawy, w których skład mogą wchodzić: kolczyki, proste i rozbudowane naszyjniki, zawieszki, wisiory, bransolety, spinki do włosów, broszki, pierścionki, sygnety.

Możliwe jest także wykonanie indywidualnego wzoru lub zestawu, wg Waszego pomysłu.

Materiał

Wszystkie wzory realizowane są w dwóch wersjach – z mosiądzu oraz z alpaki, stopu, który wygląda jak postarzone srebro.

 

Biżuteria steampunk

Wzory w większości bazują na motywach i elementach mechanicznych.

Znajdą się w nich wszelkiego rodzaju kółka i trybiki a czasem nawet całe mechanizmy zegarowe. Kompozycje dopełnione są ciekawymi ornamentami lub elementami zwierzęcymi i naturalnymi.

We wzorach znajdują się kolczyki, zawieszki, wisiorki, pierścienie, broszki, spinki do włosów i wiele różnych elementów. Rozmiary wahają się od około 1cm do 10-12cm dla większych i bardziej złożonych ozdób.

Biżuteria gotycka

W tej kategorii zdecydowanie królują czaszki, szczątki zwierząt odwzorowane w metalu oraz naturalne zęby i  kości. Inspiracją dla stworzenia tego zestawu było naturalne przemijanie, truchła, szkielety i marne szczątki wszelkie.

We wzorach znajdują się kolczyki, zawieszki, wisiorki, pierścienie, broszki, spinki do włosów i wiele różnych elementów.

Rozmiary wahają się od mniejszych niż 1cm po 18-20cm dla większych i bardziej złożonych ozdób.

Inna biżuteria

Kreując nowe wzory kusi czasem mieszanie stylów lub wymyślanie nowych, unikalnych ornamentów.

„Inna” biżuteria, to często motywy roślinne, zwierzęce, łagodne łuki inspirowane naturą czy też metalowe kopie roślinnych oryginałów. To są roślinki, morskie zwierzątka, codzienne przedmioty zmienione w ozdoby, fantastyczne dwustronne wisiory oraz bardzo rozbudowana seria 'małych miasteczek’.

We wzorach znajdują się kolczyki, zawieszki, wisiorki, pierścienie, broszki, spinki do włosów i wiele różnych elementów. Rozmiary wahają się od około 1cm do około 8-9cm dla większych ozdób.

Pierścionki i sygnety

magda-ryniec_ringset_flat-web-bw